Vivo X Fold 3 serisi, hafif tasarım ve yüksek ekran çözünürlüğü vaat ediyor

Vivo’nun katlanabilir telefon serisi X Fold 3 üzerinde çalıştığına dair söylentiler devam ediyor. Bu cihazlar yakın zamanda Çin’in MIIT kurumu tarafından sertifikalandırıldı. Şimdi ise tanınmış bir sızıntı kaynağı olan Digital Chat Station, cihazların olası özellikleri hakkında ek bilgiler paylaştı.

Sızıntı kaynağına göre Vivo X Fold 3 serisi, ekran çözünürlüklerinde bir yükseltme alacak. Ancak kesin çözünürlük henüz açıklanmadı. X Fold 2’nin zaten etkileyici bir 2K çözünürlüğe sahip iç ekranı bulunuyor, bu nedenle bu çözünürlüğün ne kadar daha iyileştirileceği merak konusu.

Ayrıca, sızıntı 50MP ana kameraya sahip olacakları yönünde ipuçları veriyor, bu da önceki sızıntılarla örtüşüyor. Söylentilere göre Vivo X Fold 3 serisinin arka kamera kurulumu, OIS ile donatılmış 50 megapiksel OV50H ana kamerayı içerecek. Serinin ultra geniş lens ve 64 megapiksellik bir periskop telefoto kamera içermesi bekleniyor. Ancak son modelde bu özellik bulunmayabilir.

Vivo X Fold 3 serisi, hafif tasarım ve yüksek ekran çözünürlüğü vaat ediyor

Dahası, sızıntı kaynağı Vivo’nun bu katlanabilir cihazların ağırlığını azaltmaya odaklandığını belirtiyor. Ayrıca, cihazların ultrasonik parmak izi sensörüne ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacağı bekleniyor.

Daha önceki raporlara göre Vivo X Fold 3 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılmış premium bir model olacak. 5.700mAh batarya ve 100W kablolu şarj desteğine sahip olması bekleniyor. Diğer taraftan, Vivo X Fold 3’ün daha bütçe dostu bir katlanabilir telefon olacağı ve Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile geleceği söyleniyor. 5.600mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Lansmanla ilgili olarak Vivo’nun Mart ayında Çin’de büyük bir lansman etkinliği düzenleyeceği söyleniyor. Markanın bu etkinlikte katlanabilir telefonlarını tanıtması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x