Murat Kurum: Biz 230 km söz verip 8 km yapanlardan değiliz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum Eyüpsultan’da düzenlenen Ordulular Buluşması’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Program sonunda Kurum’a Orduspor forması hediye edildi.

“İMAMOĞLU’NUN YAZIP OYNADIĞI BU FİLMİN SON PERDESİ ARTIK KAPANDI”

İmamoğlu’nun İBB kaynaklarını israf ettiğine ve Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı Açılışı’na daveti hakkında açıklamalarda bulunan Kurum “Bunlar şimdi her yere afişler, pankartlar asıyorlar. O pankartlara da ‘İsrafı bitirdik hizmeti getirdik’ diye yazıyorlar. Sen israfı bir konsere 600 milyon lira ödeyerek mi bitiriyorsun? Sen israfı bitirdik diye astığın pankartların reklam bütçesine bile 175 milyon lira harcamış kişisin. Sadece bu iki örnek bile senin nasıl müsrif bir belediyecilik yaptığını göstermeye yeter. Senin yaptığın israfın ispatıdır. Siz israfı getirip, İstanbul’u bitirdiniz diyeceğiz. Sırtını Kandil masasına yaslayanlara 31 Mart’ta en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. Bu şehri israf etmekten kurtaracağız, deyip boy boy pankartlarını astığını hepimiz biliyoruz. O astığımız pankartlara harcadığınız reklam paraları belki Eyüpsultan’ın sokakları için yapmanız gereken işlerin bedeliydi. O gün 600 milyona İstanbul’un kaynaklarını israf ettiğiniz 2 günlük konser, bugün Eyüpsultan’da yüzlerce konutun dönüşüm kaynağıydı. Siz israfı bitirdik, dediniz ama israf ettiniz. İstanbul’u bitirmek için elinizden gelen tüm gayreti gösterdiniz. Başkan yine işi gücü bırakmış, 5 yıllık süreçte yaptığı gibi yine polemiklere ve gündem değiştirme çabalarına girmiş. Kendisi buradan beslendiği için, ne yapsam da bir polemik çıkarsam diye sabah akşam düşünüyor. Akşam bir rüya görüyor, sabah o rüyaya inanıp onun peşinden koşuyor. Hani hikâyede anlatılır ya; ‘Adamın biri bir yerde bir yalan söylemiş, sonra köye inince o yalana kendi de inanmış.’ Bunların durumu tam olarak bu. Ya sen törene gelsen ne olur, gelmesen ne olur? 5 yıldır devletin hiçbir değerine saygı duymayan, hiçbir protokole katılmayan sensin. 5 yıldır söz verdiğin metroları yapmayan sensin. İstanbul’u çile yumağı haline getiren sensin. Şimdi kalkmışsın, ‘Törene davet edildim, edilmedim’, bunların gündeminde yine İstanbul yok. Bunlar kendilerine yeni bir mağduriyet üretiyorlar ama bu millet buna kanmaz. Buradan sana ekmek çıkmaz İmamoğlu. Ekrem İmamoğlu’nun yazıp oynadığı bu filmin son perdesi artık kapanmıştır. İstanbul’da 31 Mart’ta gerçek belediyeciliğin, AKP belediyeciliğinin perdesi açılıyor. Sırtını Kandil’e dayayanların değil, sırtını millete dayayanların dönemi başlıyor” dedi.

“BİZ 230 KM SÖZ VERİP 8 KM YAPANLARDAN DEĞİLİZ”

Eyüpsultan için projelerinden söz eden Kurum “El ele verip Eyüpsultan’ımızı İstanbul’un parlayan yıldızı haline getirmek için çalışacağız. Akşemsettin, Çırçır, Alibeyköy mahallelerimiz başta olmak üzere ilçemizdeki tüm mülkiyet problemlerini 1 Nisan sabahı itibariyle bitireceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla bu şehirde, Eyüpsultan’ımızda tek bir riskli yapı bırakmayana kadar gece gündüz çalışacağız. Çırçır Mahallemize çok güzel bir meydan kazandıracağız. Yine Eyüpsultan’ımıza yaraşır, güzel bir kültür merkezi kazandıracağız. Bu kültür merkezi ilçemizin yeni sanatçılarını yetiştirecek. Hasdal Kemerburgaz güzergahı Göktürk Mahallemiz mevkiinde 1,5 km gürültü bariyeri yapacağız. Çevrecilik İstanbul’a yeşil alan kazandırmakla olur. Haliç’imizin etrafında muazzam bir çevre düzenlemesi yapacağız. İlk önce onların temel atmama töreni yaptığı Eyüpsultan’ımızın kıyısındaki Haliç’i temizlemek için arıtma tesisinin inşaatına başlayacağız. Ardından Haliç’in çevresinde çevre düzenlemesi yapacağız. Eyüp-Bezmiâlem kavşağını ve buradaki sorunları çözecek adımlarımızı kavşak projesini yaparak hemşerilerimize armağan edeceğiz. Eyüp-Bayrampaşa tramvay hattı öncelikli yapacağımız işlerden olacak. Fatih-Vezneciler-Eyüpsultan-Gaziosmanpaşa-Sultangazi metro hattıyla ilçemiz ve komşuları trafik derdinden kurtulacak. Biz 230 km söz verip 8 km yapanlardan değiliz. Kaynağı nereden bulacaksın, diyorlar. Biz kaynağı senin israf ettiğin projelere harcamayacağız. Biz kaynağı Eyüpsultan’a metro getirmek için harcayacağız. Biz kaynağı Eyüpsultan’ın yarınları için harcayacağız. Biz kaynağı Eyüpsultan’ın gençliği için harcayacağız. İstanbul’un kaynakları her yere yeter. İslambey, Rami, Kemerburgaz ve Güzeltepe otoparklarımızı yapacağız. Üstlerini kreşlerini, kütüphanelerini, yemyeşil parklarla donatacağız. Allah’ın izniyle Eyüpsultan’ımızı dantel gibi işleyeceğiz. Eserlerimiz, Eyüpsultan’ımıza çok yakışacak” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x