Oppo Find X7 Serisi, Ocak ortasında piyasaya sürülecek

Oppo’nun heyecanla beklenen Find X7 Serisi hakkında artan söylentilerin ortasında, şirket yarın, 27 Aralık’ta bu cihazla ilgili bir konferans düzenleyeceğini duyurdu. Oppo, bu etkinlikte Find X7 serisinin getirebileceği ileri teknoloji ve yenilikçi özellikleri tanıtacak. Bu konferansta, cihazın resmi lansman tarihi hakkında da bilgiler verilmesi bekleniyor ki bu, muhtemelen Ocak ayı ortalarında gerçekleşecek.

Yarınki konferansın sloganı “Keşfedilmemiş Teknoloji Bölgelerini Araştırmak” olarak belirlenmiş ve Hasselblad ile ortaklaşa düzenleniyor. Bu ortaklık, cihazın kamera yetenekleri hakkında bilgi sahibi olacağımızı işaret ediyor. Ayrıca, beklenen uydu iletişim özelliği hakkında da daha fazla bilgi almayı umuyoruz.

Akıllı telefon, Oppo Find X7 Serisi’nde Sony LYT-900 1 inçlik kamera sensörü ve 1.6μm piksel büyüklüğü ile dikkat çekiyor. Cihazlar, Geekbench ve diğer kamuya açık sertifikalarda yer alarak, diğer özelliklerini de doğruladı. Geçmiş sızıntı ve söylentilerden edindiğimiz bilgiler ışığında, şunları öngörebiliriz:

Oppo Find X7 Serisi, Ocak ortasında piyasaya sürülecek

Oppo Find X7 Serisi Özellikleri ve Beklentiler (Tahmini) Zamanla, cihazın özellikleri sızıntılar ve dedikodular aracılığıyla ortaya çıktı. Oppo Find X7 serisi, “Pro” modeli olmaksızın üç farklı modelle piyasaya sürülecek: Oppo Find X7, Find X7 Ultra ve Find X7 Ultra Uydu İletişim Versiyonu. Standart Oppo Find X7, MediaTek Dimensity 9300 yonga seti ile gelirken, Ultra modeller Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile sunulacak. Her iki cihaz da LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama alanı ile donatılmış.

Oppo Find X7, 6.78 inç BOE 8T OLED ekranı ve 1.5K çözünürlüğü ile gelecek, Ultra modeller ise 6.82 inç BOE 8T OLED 2K çözünürlük ekran paneline sahip olacak. Üç model de 120Hz yenileme hızı ve 2160Hz PWM karartma desteğine sahip olacak.

Kamera bölümünde, standart versiyon 50MP LYT-808 ana sensörü OIS, 50MP Samsung JN1 ultra geniş lensi ve 3x zoom ve OIS desteğine sahip 64MP Omnivision OV64 telefoto lensi içerecek. Ultra versiyonlar ise OIS’li 50MP Sony LYT-900 sensörü ve 50MP LYT800 ultra geniş lens içerecek. Telefoto lensler arasında OIS ve 6x optik zoom özelliğine sahip 50MP IMX858 sensörü ve OIS ve 3x optik zoom özelliğine sahip 50MP IMX890 sensörü bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x